3D Secure - BS Przedbórz

Logowanie
Idź do spisu treści

Menu główne

3D Secure

OFERTA > Karty
3D SECURE

Bezpieczne płatności w internecie z usługą 3D Secure


Co to jest usługa 3D Secure?

Usługa 3D Secure to dodatkowe, darmowe zabezpieczenie płatności kartą w internecie.

Jak działa usługa 3D Secure?

Jeśli płacisz kartą płatniczą w sklepie internetowym, który obsługuje 3D Secure, zostaniesz poproszony o dodatkowe potwierdzenie transakcji hasłem 3D Secure (kodem SMS) lub hasłem stałym – w zależności od rodzaju karty płatniczej, którą się posługujesz.

Przygotuj się na zmiany

Od 31 października 2020 r. płatności kartą debetową w internecie z usługą 3D Secure potwierdzisz na dwa sposoby. Poznaj i wybierz najwygodniejszy dla siebie:

w aplikacji SGB Mobile (tylko klienci indywidualni) – sprawdź czy Twój bank oferuje SGB Mobile i zobacz, jakie to proste,
poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne oraz podanie hasła 3D Secure (jednorazowego kodu SMS), które otrzymasz na numer telefonu komórkowego podany przez Ciebie do kontaktu w swoim banku.

Od 30 września br. odpowiedź na pytanie weryfikacyjne ustalisz w placówce swojego banku.

Od 19 października br. możesz bez wizyty w placówce banku wybrać metodę potwierdzania transakcji internetowych w aplikacji zrzeszeniowej SGB Mobile.

Pamiętaj, że jeśli nie wybierzesz jednej z wskazanych metod potwierdzania transakcji, po 31 października br. Twoje płatności w internecie z 3D Secure nie będą mogły zostać realizowane.

Aktywacja usługi 3D Secure


Obecnie usługa 3D Secure działa od momentu aktywacji karty debetowej – nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności w celu aktywacji tej usługi.

Jeśli korzystasz z karty kredytowej, zanim dokonasz pierwszej płatności zabezpieczonej usługą 3D Secure musisz jednorazowo zarejestrować kartę oraz nadać hasło stałe.

rejestracja karty Mastercard – sprawdź TUTAJ
rejestracja karty Visa – sprawdź TUTAJ


Jak przebiega transakcja z usługą 3D Secure?


Wejdź na stronę sklepu obsługującego płatności 3D Secure – oznaczoną symbolami poniżej:  • Wybierz płatność kartą i podaj jej dane:
1. Numer karty
2. Imię i Nazwisko
3. Datę ważności
4. Kod CVV2/CVC2, który znajdziesz na odwrocie karty, obok paska do podpisu


  • Sprawdź poprawność danych
  • Potwierdź hasłem 3D Secure


Od 31 października 2020 r. płatność  kartą debetową możesz potwierdzić  w aplikacji SGB Mobile (klient indywidualny) lub poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne i podanie hasła 3D Secure (kod SMS).
Pamiętaj, że nie zawsze płatności kartą w sklepach internetowych będą wymagały dodatkowej weryfikacji hasłem 3D Secure (kodem SMS) lub hasłem stałym – to zależy od sklepu internetowego.

Jak odblokować usługę 3D Secure?


Jeśli nie możesz dokonać płatności kartą w sklepach internetowych, które obsługują 3D Secure, skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod bezpłatną infolinię 800 888 888 lub pod numer 61 647 28 46 (z zagranicy, opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora). Infolinia dostępna jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

Karty obsługiwane w usłudze 3D  Secure


Karty debetowe – do 30 października 2020 r. transakcje potwierdzane są hasłem 3D Secure (kodem SMS); nie jest wymagana jednorazowa rejestracja tych kart w usłudze 3D Secure:


  • Mastercard debetowa

  • Mastercard debetowa business

  • Visa debetowa

  • Visa debetowa business


Karty kredytowe – transakcje potwierdzane są hasłem stałym; wymagana jest jednorazowa rejestracja tych kart w usłudze 3D Secure:

  • Mastercard kredytowa

  • Mastercard kredytowa business


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego
Darmowy licznik odwiedzin